Malířka a spisovatelka Anna Obrová

Anna Obrová pochází z Olomouce. Výtvarný projev, čtení knih, medvídci a příroda zaplňovaly od útlého dětství celý její život. V první třídě si sama zvolila výtvarný obor na LŠU, kterou navštěvovala do 18 let.

Pak studovala 4 roky Pedagogickou fakultu UP, obor výtvarný. Poté na FF Brno další 4 roky obor věda o výtvarném umění.

Od střední školy vystavovala převážně se svým manželem výtvarníkem Vladimírem Obrem.

Od r. 1988 pracovala jako kreativní výtvarník pro agenturu, později jako tvůrce vizuálních strategií.

Se vzrůstající názorovou plochostí klientů ji tato práce stále víc neuspokojovala, proto r. 2004 opustila komerční sféru.

Od té doby autorka pracuje na volné noze. Zabývá se vizuálním uměním a psaním pohádek pro děti, které sama ilustruje, první pohádka s názvem Medvídkov vyšla v r. 2004. Další dvě knihy ilustrovaných pohádek autorka plánuje na léta  2015/16.

Anna Obrová se podílela na dlouhé řadě projektů - především originálních výtvarných nástěnných kalendářů vždy s filozofickým slovním doprovodem. Např.: Svým zpěvem nám připomínají službu v nejčistší lásce, nebo víceletá edice Umění - Světlo - Energie o výtvarném dění na Moravě ve 2. polovině 20. století, atd.

Z knih napsala a graficky zpracovala např.: Czech Republic Diary - s osobitým pohledem na náš stát z více pozorovacích úhlů. S manželem Vladimírem Obrem vydala fotografickou knihu Poezie Čech a Moravy aj. Autorka sestavila sbírku básní s názvem NE. Je to výběr z originální básnické tvorby za posledních 20 let s výraznou grafikou.

Anna Obrová připravuje  výstavu abstraktních olejů Zvířata pijí. Je to příběh o přírodě a vodě. Dále kontinuálně zpracovává cyklus s názvem Právě zde, právě teď. Nejnověji se věnuje i originálním velkoformátovým portrétům.

V této době probíhá výstava Anny Obrové v galerii Art Residence Prague v Praze, Mostecká 14 (u Karlova mostu).

 

 

 

Další stránky o Anně Obrové:

www.vladimirobr.com/images/cs/links_cs/links_cs.htm

www.artresidenceprague.com/images/news.htm

 

 

zpět

Nová dětská kniha Anny Obrové MEDVĚDÍ BABI A JEJÍ KOUZELNÁ RODINA

SOUTĚŽ O VELKOU KNIHU POHÁDEK MEDVĚDÍ BABI NA DĚTSKÉM RÁDIU PIGY! Klikněte na prasátko Pigy a vyhrajte svou knihu.